TREN
 
 
HABERLERİMİZ & MEDYA
Haber Başlıkları
 
Milliyet: BAŞKAN GENÇER, “KRUVAZİYER TURİZMİ AYVALIK İÇİN PRESTİJ OLACAK”

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde Turizm Geliştirme ve Alt Yapı Hizmet Birliği’nin 2014 yılı mali genel kurulu yapıldı.
Genel kurula Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Belediye ve AYTUGEB Başkanı Rahmi Gençer ve birlik üyesi turizmciler katıldı. 2013 yılı kesin bütçesi oylanarak kabul edildi. Ayrıca 2014 ve 2015 yıllarının öngörülen tahmini bütçeleri de görüşüldü.
Ayvalık Ferahi Evler’de yapılan mali genel kurulda konuşan Başkan Gençer, 3 belediyenin tek belediyeye dönüşmesi ve özel idarelerin kapatılması sonucu kapatılma tehlikesiyle karşı karşıya kalan AYTUGEB’în el birliğiyle kurtarıldığını bildirdi.
AYTUGEB’in bütçesinin büyük bir kısmının Ayvalık Belediyesi’ne ait olacağını kaydeden Gençer, “Bu durumda birliğin masraflarını kısacağız. Bazı fuarlara katılmayacağız. Üyeliklerinizi sürdürerek AYTUGEB’i kurtarmanın yanı sıra projelerinizi de AYTUGEB üzerinden yürüttüğünüz için sizlere teşekkür ediyorum. Son proje de çok başarılı bir daha ki seneler bunu devam ettirmeliyiz. Yemek kültürünü bir festival haline dönüştürmeliyiz bunun da altyapısını AYTUGEB ile yapmamız gerekir. Ayvalık’ta yağılacak bu ciddi faaliyetler gerçekten ses getiriyor. Yemek kültürüyle ilgili bir program yapalım bu da hasat şenliğimiz gibi bir hale gelsin” dedi.
“AYVALIK İÇİN PRESTİJDİR”
Başkan Gençer, havaalanının değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yaparak, “Bu seneki projede Duesseldorf ve Berlin fuarları var. Bunun yanı sıra 1 buçuk ay önce İzmir Deniz Ticaret Odası’nın beni ziyaretinde son dönemlerde Ege’de çok artan Kurvaziyer turizminin neden Ayvalık’ta olmasın dedim. Yaptığımız görüşmede Ayvalık’ta Kurvaziyer turizmin olabileceğini söylediler. Böyle bir şeyi becerebilirsek Ayvalık’ın tanıtımına Ayvalık esnafına faydalı olur. Bir de bu Ayvalık için prestijdir. Bununla ilgili en büyük fuar Miami’de kuruluyormuş. Biz de bu fuara bir temsilci yollamalıyız diye düşünüyorum.” dedi.
Genel Kurulun dilek ve temenniler kısmında konuşan Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, avantaj ve dezavantajların ortaya konması gerektiğini söyledi. Uzun boylu birkaç programın yapılması zorunluluğunda olunduğunu da kaydeden Nazlı, “Altyapısal faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için saha çalışması yapılması gerekmekte. Bunun ötesinde mutlaka profesyonel destek alınmalı; Sörfünden tutun da su altı dalışına kadar” ifadelerini kullanarak her şeyin ence ayrıntısına kadar elekten geçirilerek ortaya dökülmesi gerektiğinin altını çizdi.

 

http://www.milliyet.com.tr/baskan-gencer-kruvaziyer-turizmi-ayvalik-balikesir-yerelhaber-539026/