TREN
 
 
HABERLERİMİZ & MEDYA
Haber Başlıkları
 
Hürriyet: Ayvalık Itb Berlin Turizm Fuarında

Dünyanın en büyük turizm fuarı olan 49. Uluslararası Berlin Turizm Borsası (ITB), bu yıl 4-8 Mart günleri arasında yapılıyor.
189 ülkeden turizm sektörü temsilcileri katıldığı Dünyanın en büyük turizm fuarı Uluslararası Berlin Turizm Borsası’nda (ITB), Ayvalık’ta yerini aldı.

 


BAKAN ÇAVUŞOĞLU’NDAN AYVALIK STANDINA ÖZEL İLGİ.
Bugün başlayan fuarda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Ayvalık standına özel ilgi gösterdi.
Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ayvalık’ın yeni USB kataloğu hakkında bilgi aldı. Çavuşoğlu İstanbul Feshane’de düzenlenen Balıkesir Günlerinde kendisine ikram edilen Ayvalık zeytinyağlarını çok beğendiğini belirterek AYTUGEB Turizm Danışma görevlisi Nurhan Fidancıoğlu’ndan Ayvalık hakkında bilgi aldı.
AYVALIK A’DAN Z’YE TANITILIYOR.
Kısa adı AYTUGEB olan Ayvalık Turizm Altyapı Geliştirme Birliği, Ayvalık Belediyesinin katkılarıyla yer aldığı Dünyanın en büyük turizm fuarı olan Uluslararası Berlin Turizm Borsası’nda (ITB), ilçenin tarihi yapısını, mutfak kültürünü, mimarisini ve sualtı güzellikleriyle doğasını ziyaretçilere anlatıyor.
TANITIMA ÖZEL TASARIM USB KATALOG
Balıkesir’i Ayvalık’ın temsil ettiği fuarda standı ziyaret eden tur operatörlerine verilen ön yüzünde Ayvalık manzarası ve arka yüzünde de bir eşi kızıl denizde bulunan kırmızı mercanların olduğu dalış noktasının fotoğraflarının yer aldığı Ayvalık Belediyesi tarafından hazırlattırılan kartvizit şeklindeki USB disklerin içinde ise ilçenin tarihi yapısını, mutfak kültürünü, mimarisini ve sualtı güzellikleriyle doğasını anlatan video filmleri bulunuyor. Ayrıca disklerde Ayvalık’ın en ince detaylarına kadar tanıtımının yer aldığı inglizce kitap pdf halinde yer alıyor.
AYVALIK KATALOĞU İÇİN ORTAK ÇALIŞMA YAPILACAK.
Fuarda Ayvalık standını ziyaret eden VÖ Travel Yönetim Kurulu Başkanı Vural Öğer ve V.Ö.Travel Kontrat Müdürü Levent Bekaroğlu ile AYTUGEB Genel Sekreteri Ümit Özgültekin Ayvalık Kataloğu için beraber çalışma kararı aldı.
TUR OPERATÖRLERİ AYVALIK STANDINI BOŞ BIRAKMIYOR.
Vural Öğer’in yanı sıra NBK TRAVEL’ın kontrat müdürü, Booking.com Türkiye temsilcisi Tuna Yılmaztürk?,
TUI TRAVEL Türkiye danışmanı Hüseyin Baraner ve TUI Travel Türkiye Genel Müdürü, Expedia.de acentesi Türkiye sorumluları AYTUGEB standını ziyaret ederek Ayvalık otelleri hakkında bilgiler aldı.
TUI TRAVEL Türkiye danışmanı Hüseyin Baraner, Ayvalık’a tekrar gelme sözü verdi. Ayrıca Thailand TV Ayvalık standına ilgi gösterdi, Ayvalık hakkında detaylı bilgi aldı.

 

http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/Balikesir-Haberleri/ayvalik-itb-berlin-turizm-fuarinda_67171